İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Dışişleri Bakanı Abdullahiyan için Tahran’da cenaze namazı kılındı

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve diğer yetkililer için başkent Tahran’da cenaze namazı kılındı.

Doğu Azerbaycan’da yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybeden Reisi ve heyetindekilerin, Tahran Üniversitesi yerleşkesindeki cenaze namazını İran lideri Ayetullah Ali Hamaney kıldırdı. Sınırlı sayıda kişinin alındığı namaz alanına girebilmek isteyen binlerce kişi üniversite kapısında bekledi.

KALABALIK ARTTI, YÜRÜMEK İMKANSIZ HALE GELDİ

Namaz sonrası Azadi Meydanı’nda düzenlenecek cenaze merasime katılmak isteyen yüz binlerce kişi de üniversitenin yanı başındaki İnkılap Meydanı’nda ve bölgeye çıkan yollarda toplandı. Kalabalığın artması ve yürümede sıkıntı çıkması nedeniyle görevliler, halkı Azadi Caddesi’nden törenin yapılacağı Azadi Meydanı’na yönlendirdi. Halk, meydana doğru yürüyüşe geçti.

YARIN MEŞHED’DE DEFNEDİLECEK

Düzenlenecek merasimden sonra Cumhurbaşkanı Reisi’nin cenazesi Meşhed kentine gönderilecek, Dişleri Bakanı Abdullahiyan’ın cenazesi ise defnedileceği Tahran’da kalacak. Cenaze defin işlemleri ise yarın yapılacak merasimlerin ardından gerçekleştirilecek.

İşte izdiham yaşanan törenden kareler;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir