OLED Ekranlı M4 iPad Pro Modelleri HDR Hatası Yaşıyor

Bazı yeni OLED ekranlı ve M4 işlemcili iPad Pro modellerinde, belirli mavi tonlarındaki HDR içeriği ile ilgili bir hata olduğu ortaya çıktı. iMore‘un incelemesine göre, bazı mavi renklerin HDR vurgularının patlamasına ve neredeyse beyaz görünmesine neden olduğunu ifade ediliyor. Bu hatanın örnek görüntülerde sıkıştırma artefaktları şeklinde tespit edilebileceği paylaşılıyor.

Bazı özel durumlarda HDR vurguları, lacivert ve çivit mavisi de dahil olmak üzere belirli mavi tonlarda, ekranda neredeyse beyaz görünecek bir noktaya kadar parlatılıyor. Bunu fark etmenin en iyi yolunun ise lacivert gömlek giyen bir karaktere bakmak olduğu belirtiliyor.

iMore, sorunun “çok özel koşullar altında” görülebildiğini ve iPhone 15 Pro gibi diğer OLED cihazlarda görülemediğini söyledi. Aynı zamanda bunun çoğu zaman tespit edilmesi zor olan bir hata olduğu ve bunun olmasının açık bir nedeninin olmadığı da bilgiler arasında.

Apple, sorunun farkında olduğunu ve sorunu düzeltmek için bir yazılım güncellemesi üzerinde çalıştığını açıklamış durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir